Rury

Śrutownice do rur.

Przykłady obrabianych elementów:

  • Rury kalandrowane
  • Rury odlewane odśrodkowo
  • Rury spawane
  • Rury bezszwowe

Zakres śrutowania:

  • Obróbka powierzchni
  • Przygotowanie odpowiedniej powierzchni do następnych procesów takich jak malowanie na mokro lub proszkowo, pokrywanie izolacją termiczną itd.
  • Przygotowanie powierzchni do obróbki mechanicznej

Jakie urządzenie do śrutowania ?

LAUCO
Tunelowa śrutownica z przenośnikiem rolkowym poziomym o odpowiednio dobranym profilu tak, aby umożliwić odpowiednie prowadzenie rur. W zależności od profilu przenośnika rolkowego możliwe jest obrabianie kilku rur podczas jednego przejścia.
Do linii można zainstalować urządzenia pozwalające na oczyszczanie rur wewnątrz podczas procesu oczyszczania zewnętrznych powierzchni.
SANDERPIPES
Automatyczna śrutownica do oczyszczania zewnętrznych powierzchni podczas jednego przejścia. Śrutownica może pracować w liniach.
RBC
Śrutownica przeznaczona jest do bardzo wydajnych zakładów produkcyjnych. Elementy ładowane są ręcznie lub automatycznie na rolkach stożkowych. Dzięki zastosowaniu przenośnika stożkowego ustawionego pod kątem elementy obracają się oraz poruszają do przodu ruchem jednostajnym. Już po pierwszym przejściu przez kabinę roboczą urządzenia możliwe jest uzyskanie czystości powierzchni na poziomie SA 2½ lub SA3.
ISTR
Śrutowanie rur o średnicach do 20” (500 mm), może być zrealizowane za pomocą oczyszczarki wirnikowej ISTR wyposażonej w turbiny rzutowe zaprojektowane przez CARLO BANFI, odpowiednio ułożone w górnej części komory roboczej.
Specjalny system przenośników kontroluje podawanie materiału do przodu oraz zapewnia również rotacje rury wokół własnej osi tak, aby cała powierzchnia rury była pokryta równomiernie strumieniem ścierniwa.