Odlewy ciśnieniowe

Śrutownice do ciśnieniowych odlewów aluminiowych i stopów lekkich.

Przykłady obrabianych produktów:

  • Odlewy
  • Odkuwki
  • Elementy obrabiane maszynowo
  • Konstrukcje stalowe

Efekt obróbki strumieniowo ściernej:

  • Wykończenie powierzchni
  • Usuwanie niedoskonałości powierzchni
  • Przygotowanie elementów do obróbki mechanicznej

Jakie urządzenie do śrutowania ?

SGR
Śrutownice bębnowe nieckowe z taśma gumową do obróbki elementów o wadze poniżej 10 kg/każdy, i kształcie odpowiednim do obracania swobodnego w niecce.
CWB
Śrutownice przelotowe z przenośnikiem wykonanym z siatki stalowej. Elementy umieszczane są na przenośniku wykonanym ze stali odpornej na ścieranie i śrutowane ze wszystkich stron podczas jednego przejścia przez komorę roboczą urządzenia.
Maszyna jest dedykowana do dużych produkcji oraz idealna w przypadku gdy ważne jest, aby nie zdeformować delikatnych elementów podczas procesu.
CAPRI
Śrutownica z hakiem obrotowym.
Elementy ładowane są pojedynczo lub w grupach.
Wymiary śrutownic CAPRI są uzależnione od wielkości elementów przeznaczonych do obróbki.
SANDERMATIC
Jest to bardziej zautomatyzowana i kompleksowa wersja urządzenia do śrutowania od urządzenia CAPRI. Śrutownica SANDERMATIC wyposażona jest w przenośnik podwieszany, który porusza się od stacji do stacji. Urządzenia odpowiednie do masowych produkcji.
ROTOFLOW
Przelotowe bębnowe śrutownice do ciągłego oczyszczania małych i średnich elementów. Elementy przemieszczają się wzdłuż komory roboczej oraz jednocześnie obracają na specjalnym przenośniku.
Urządzenie może być wyposażone w automatyczny system załadunku/rozładunku elementów.
TR
Śrutownica przystosowana do oczyszczania elementów umieszczonych na obrotowych uchwytach. Urządzenie posiada jedną otwarta strefę załadunku i rozładunku, która może być obsługiwana przez robota manipulującego.