NEWSLETTER SHOT BLASTING 06-2020

Zestawy kołowe są najważniejszymi elementami wagonów kolejowych. Pozwalają na odpowiednią współpracę z szynami i od ich stanu technicznego zależy bezpieczeństwo jazdy. W technologii produkcji lub naprawy zestawów ważną rolę odgrywa proces śrutowania (oczyszczania powierzchni) lub utwardzania (shot peening). Jak uzyskać dokładność i jakość w połączeniu z wysoką wydajnością i niskimi kosztami? To pytanie często zadawane jest przez technologów szukających najnowocześniejszych rozwiązań na rynku.

Dokładność i wysoką wydajność może zapewnić tylko automatyczny proces. W związku z tym prezentujemy Państwu urządzenie WDA 2700 do zestawów kołowych.

Multifunkcyjne urządzenie może być wykorzystane do kilku procesów: utwardzania (shot peening), śrutowania w celu uzyskania odpowiedniej chropowatości oraz do usuwania farb, podkładów i przygotowania do remontu.

Jednocześnie zastosowana technologia pozwala na selektywny proces, co wyklucza potrzebę maskowania powierzchni, która nie wymaga obróbki. W maszynie zastosowana jest znana od lat, niezawodna technologia śrutowania pneumatycznego za pomocą dysz. Przewagą naszego rozwiązania jest bardzo wysoka wydajność. Czas cyklu śrutowania zestawu kołowego można zamknąć w 6 minutach.

W trakcie cyklu jednocześnie śrutowane są koła wewnątrz i na zewnątrz oraz oś.

Programowalne dysze pozwalają na zaprojektowanie ruchu dysz i wybór obrabianej powierzchni.

Połączenie automatyki z tradycyjnymi dyszami pozwoliło na osiągnięcie niezawodności, jednolitej powierzchni i powtarzalności oraz wysokiej wydajności. W zależności od potrzeb możemy stosować różne media od śrutu kulistego staliwnego/nierdzewnego o różnej granulacji do śrutu ostrokrawędziowego twardego lub korundu. Urządzenie jest kompaktowe i można je dowolnie konfigurować. Nasi inżynierowie dopasują je do warunków hali oraz do indywidulanych wymagań odbiorców.

Europejscy producenci od wielu lat korzystają z naszych rozwiązań. Zadowolenie i rekomendacja takich producentów jak ALSTOM, ÖBB lub SWEMAINT jest dla nas bardzo ważne. W ostatnim czasie do grona naszych klientów dołączył GATX Wagony Ostróda.

kontakt: agnieszka@shotblasting.pl tel. +48 501 145 302