NEWSLETTER SHOT BLASTING 01-2021

Kolejne uruchomienia maszyn na terenie Polski już wkrótce. Nasza firma jest w trakcie realizacji kilku nowych projektów. Prace instalacyjne, uruchomienia i pierwsze testy przewidziane są na pierwszą połowę tego roku. Poniżej kilka informacji i danych technicznych produkowanych urządzeń dla naszych klientów.

Nasz pierwszy projekt obejmuje dostawę śrutownicy zawieszkowej OMSG DINAMO. Maszyna z dwoma hakami, które obracają się podczas procesu w komorze roboczej, o maksymalnym udźwigu pojedynczej zawieszki wynoszącym 500 kg. Wprowadzanie zawieszek o wymiarach 900 mm x 1300 mm (średnica x wysokość) odbywa się półautomatycznie – do wysokości drzwi maszyny ręcznie przy pomocy operatora, następnie system łańcucha i zębatek odbiera zawieszkę i wprowadza ją automatycznie na odpowiednią głębokość do wnętrza komory roboczej.

Nasz klient postanowił unowocześnić swój park maszynowy poprzez wymianę swojej wyeksploatowanej oczyszczarki ze stołem obrotowym na produkt naszej produkcji. Postawił na rozwiązanie uniwersalne oraz na szybki zwrot inwestycji. Śrutownica ma za zadanie przygotować powierzchnię do malowania proszkowego. Nasz klient jest dostawcą elementów dla branży kolejowej.

Kolejną maszyną w trakcie produkcji jest duża oczyszczarka bębnowa OMSG SG 6 z taśmą stalową. Jest to nasz flagowy model i kolejna śrutownica naszej produkcji u tego klienta.

Sercem maszyny nieckowej do ciężkich zastosowań (kuźnie, odlewnie) jest obrotowy bęben ze stalowymi panelami. W przypadku maszyny OMSG SG 6, wymiary niecki wynoszą 1200 mm x 1200 mm (średnica x szerokość), waga pojedynczego detalu wynosi maksymalnie 150 kg, a cały wsad maszyny 2000 kg. W zależności od potrzeb klienta maszyny produkujemy z różnymi wielkościami i mocami turbin. Do dużych odkuwek matrycowych kutych na gorąco, najlepiej sprawdza się jedna duża turbina umieszczona przy suficie komory o średnicy 380 mm i mocy 30 kW   i właśnie taką turbinę zamontujemy w oczyszczarce dla tego klienta. Cały proces zostanie w pełni zautomatyzowany dzięki zainstalowaniu hydraulicznego skip-loadera, wibracyjnej rynny wyładowczej oraz systemu barier z fotokomórkami. Dostawa obejmuje również instalację nowoczesnego oprogramowania z panelem dotykowym na szafie sterowniczej. System posiada możliwość zdalnej diagnostyki w czasie rzeczywistym, która pozwala na wykrycie wszelkich anomalii procesowych.

kontakt: skuprasz@shotblasting.pl tel. +48 798 089 019