NEWSLETTER SHOT BLASTING 03-2021


Duża część produkcji maszyn naszej grupy to projekty specjalne. W kilku następnych publikacjach pragniemy podzielić się informacjami na temat nietypowych oczyszczarek dostarczonych na specjalne zamówienie naszych klientów. Pierwszą z nich jest śrutownica wirnikowa OMSG LAUCO 100 CH15 do oczyszczania powierzchni łańcuchów.

ZASADA DZIAŁANIA

Łańcuch wprowadzany jest do komory przelotowej urządzenia na wejściu, następnie po przejściu przez kurtyny gumowe jest poddawany działaniu ścierniwa. Kilkukrotne zawinięcie elementów na dwóch napędzanych rolkach wykonanych ze stali manganowej gwarantuje dokładne i równomierne pokrycie powierzchni.

Specjalny system transportu elementów przez komorę pozwala na dotarcie ścierniwa do każdego ogniwa kilkukrotnie pod różnymi kątami. Turbiny umieszczone są po obu stronach komory.

Oczyszczony łańcuch opuszcza komorę po drugiej stronie urządzenia, gdzie również znajduje się kilka sekcji gumowych, odpornych na ścieranie kurtyn, które zabezpieczają przed wydostawaniem się śrutu na zewnątrz.

Na wylocie urządzenia został zainstalowany system, który przy pomocy sprężonego powietrza usuwa ewentualnie zalegające ścierniwo na elementach o różnej wysokości. Pozycja dysz regulowana jest automatycznie przy pomocy bariery fotokomórek na wejściu oraz sterownika PLC. W przypadku zastosowania takiego wyposażenia obsługa maszyny wymaga minimum operacji. Dotykowy panel sterowania zawiera listę programów dedykowanych  odpowiedniemu typowi i rozmiarowi każdego łańcucha. Wybór programu może być dokonany poprzez zeskanowanie kodu znajdującego się na pojemniku z elementami, w tym przypadku mamy pewność wyboru odpowiednich parametrów procesu dla danej referencji.

ELEMENTY PRZED I PO PROCESIE

kontakt: skuprasz@shotblasting.pl tel. +48 798 089 019