NEWSLETTER SHOT BLASTING 01-2020

CARLO BANFI jest częścią grupy OMSG – Officine Meccaniche San Giorgio SpA od 2017 roku. Firma z wielkim doświadczeniem, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji systemów automatycznego śrutowania dla branży produkującej drut i walcówkę.

Najbardziej znanym modelem maszyn CARLO BANFI jest urządzenie DS DESCALER do ciągłego oczyszczania drutu, które zazwyczaj stanowi część większej linii do ciągnienia drutu lub linii do obróbki plastycznej drutu na zimno.

Prędkości robocze jakie można uzyskać, są uzależnione od ilości zainstalowanych turbin (od 3 x 15 kW do 4 x 37 kW). Prędkości oczyszczania wynoszą od 50 do 220 m/min. Wszystkie śrutownice DS DESCALER wyposażone są w koncentratory wykonane z trudnościeralnego materiału, które służą do kierowania strumienia ścierniwa prosto na detal znajdujący się w zagłębieniu w komorze roboczej.

Oczyszczarki wirnikowe mogą być również alternatywą procesu chemicznego przygotowania powierzchni, który odbywa się w liniach wannowo-tunelowych dla drutu nawiniętego w kręgi.

Jednym z wysokowydajnych rozwiązań OMSG Group jest śrutownica wirnikowa CARLO BANFI typu VERBOR do oczyszczania drutu nawiniętego w kręgi.

Urządzenie składa się z dwóch ramion, które wykonują ruch obrotowy w komorze, aby drut był jak najefektywniej oczyszczany. Na ramieniu maszyny można umieścić kręgi o wysokości maksymalnej nawet do 6000 mm i wadze do 3000 kg. Ściana, na której zamontowane jest ramię wykonana jest z płyt z blachy manganowej.  Proces śrutowania wykonywany jest za pomocą dużej ilości specjalnych turbin o wysokiej mocy.

W zależności od obrabianego materiału, standardowe urządzenie OMSG Group VERBOR może oczyścić do 8 wsadów na godzinę.

OMSG Group jest obecnie w trakcie dostawy kilku urządzeń VERBOR B6000 8/37 do klienta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

OMSG – Officine Meccaniche San Giorgio SpA jest firmą z prawie 60 letnim doświadczeniem, duża część produkcji to maszyny specjalne. Nasza oferta pozwala na dopasowanie urządzenia do obecnego procesu produkcyjnego z uwzględnieniem poprawy jakości wytwarzania oraz zwiększenia wydajności.

Szymon Kuprasz