NEWSLETTER SHOT BLASTING 04-2020

Ponad 120 maszyn trafia rocznie do naszych klientów. Większość z nich to maszyny średnie (4 turbiny) oraz duże (8 turbin i więcej). Zazwyczaj maszyny posiadają specjalne wyposażenie, które  pozwala na zoptymalizowanie procesu produkcyjnego firmy. Standardowe projekty często są modyfikowane pod konkretne wymagania danego klienta.

Pod koniec 2019 roku, nasza grupa uruchomiła m.in. śrutownicę OMSG Group CWB 850 8T-15, która została dostosowania do automatycznego załadunku i rozładunku w linii z robotem.

Maszyna pracuje w firmie produkującej śruby i elementy do konstrukcji wież wiatrowych. Elementy po wcześniejszym etapie produkcji mają na sobie bardzo dużą warstwę tlenków. W celu uzyskania odpowiedniej powierzchni po śrutowaniu i zachowaniu wysokiej wydajności linii, maszyna została wyposażona w 8 turbin SG350 o mocy 15kW / każda.

Waga pojedynczego detalu podawanego przez robota na przenośnik siatkowy maszyny wynosi około 12 kg.

Drugim ciekawym projektem zrealizowanym przez naszą grupę jest oczyszczarka z serii ISIB do śrutowania wewnętrznych powierzchni zbiorników.

Nasza maszyna przygotowuje detal do dalszego procesu emaliowania. Oczyszczarka jest zintegrowana z systemem transportu podwieszanego. Linia charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, pozwala oczyścić około 180 zbiorników o wymiarach 500 mm x 1200 mm (średnica x wysokość) podczas jednej godziny pracy.

Proces realizowany jest dzięki zastosowaniu 10 komór, w których do wnętrza zbiornika wprowadzana jest specjalna lanca z dyszami zasilanymi sprężonym powietrzem. Dzięki obracającej się lancy wewnątrz statycznie wiszącego elementu powierzchnia jest dokładne oczyszczona. Po śrutowaniu, zbiorniki transportowane są do stacji odmuchujących, aby zalegający śrut mógł zostać usunięty.

Szymon Kuprasz