NEWSLETTER SHOT BLASTING 11-2020

Nasza grupa posiada szereg innowacyjnych rozwiązań do oczyszczania butli i zbiorników różnego typu i w różnym stanie (produkcja nowych oraz regeneracja). Wybór odpowiedniej śrutownicy do oczyszczania zewnętrznych powierzchni zależy głównie od trzech czynników:

  • wymiarów butli
  • wydajności
  • systemu transportu

Z wielu powodów firmy produkcyjne decydują się na maszyny przelotowe OMSG TUNNELBLAST z przenośnikiem podwieszanym, zintegrowane w linii technologicznej do śrutowania i malowania. Proces polega na przeprowadzeniu elementów przez tunel kabiny roboczej, która posiada turbiny po obu jej stronach, w dwóch rzędach. Standardowo oczyszczarki posiadają patentowane turbiny OMSG SG 350 o mocy 7,5 kW, a dla specjalnych rozwiązań i bardzo dużych wydajności dostarczane są turbiny od 15 kW do 30 kW i w tym przypadku prędkość linii wynosi nawet 3 metry na minutę.

Maszyny standardowo posiadają urządzenie do odmuchu elementów po śrutowaniu na wyjściu komory roboczej. Śrut spada do leja, a następnie do przenośnika ślimakowego na dnie komory i jest zawracany do głównego zbiornika ścierniwa w oczyszczarce. Opcjonalnie maszyny mogą być wyposażone m.in. w system obrotu elementów podczas śrutowania.

Nad górnym uszczelnieniem labiryntowym przy suficie komory znajduje się system z łańcuchem, który odbiera zębatkę nad zawieszonym elementem i wykonuje obrót całej zawieszki. Pokrycie powierzchni jest jeszcze bardziej dokładne, a linia może pracować z większą wydajnością.

Do mniejszych wydajności lub produkcji o innym profilu (gdy elementy po śrutowaniu, są transportowane do wykonania innych procesów niż malowanie), dostarczamy śrutownice o innej charakterystyce pracy. W typoszeregu naszej grupy znajdują się oczyszczarki m.in. zawieszkowe taktowe pracujące w zamkniętej pętli, nieprzelotowe z prostym prze-nośnikiem podwieszanym na bazie dwóch profili, przelotowe z poziomym stożkowym przenośnikiem i inne specjalne projekty.

W ostatnim czasie duży producent zbiorników zdecydował się na inwestycje w automatyczną linię OMSG Group do śrutowania zewnętrznych oraz wewnętrznych powierzchni butli.

kontakt: skuprasz@shotblasting.pl tel. +48 798 089 019